Dzisiaj , czwartek o godzinie 19:00 kandydat na burmistrza Ustki , wraz ze swoimi kandydatami na radnych ,spotkał się z mieszkańcami naszej małej ojczyzny . Kameralna atmosfera holu usteckiego kina udzieliła się wszystkim. Relacja wkrótce, film jutro.

Więcej zdjęć na

www.facebook.com/pomorzesrodkowe POLUB NAS

 

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie burmistrza Jacka Graczyka z mieszkańcami Ustki.


kogut Avatar
kogut odpowiedział w temacie: #1 4 lata 11 miesiąc temu
Zaciekły fanatyk ,wielbiciel kury ,przyszedł Graczykowi podokuczać.
Co kura cię tu przysłał?
zwolennik SIUDKA Avatar
zwolennik SIUDKA odpowiedział w temacie: #2 4 lata 11 miesiąc temu
Smerf i Siudek zakupy robią w tej samej biedronce.Siudek ładuje pełne kosze a Smerf ledwie siateczkę i czteropak żubra.
Co cztery żubry to nie jeden.
gargamel Avatar
gargamel odpowiedział w temacie: #3 4 lata 11 miesiąc temu
Swój do swojego ciągnie.Widocznie Smerf znalazł swoje miejsce na ziemi.

Debata niestety przypomniała mi sesje w usteckim Ratuszu, złe nagłośnienie , słychać było brumienie z głośników oraz fatalne oświetlenie, twarz burmistrza Ustki Jacka Graczyka była prześwietlona, oślepiając mówcę , a tułów i ręce w cieniu . Nie ma się co dziwić , że Kino Delfin tak kiepsko prosperuje, zatrudniając takich fachowców.

Nareszcie udało się przesłać film, zapraszam do obejrzenia całości,

 Więcej zdjęć na  www.facebook.com/pomorzesrodkowe POLUB NAS

 

 

dodano kolejne zdjęcia

Czytaj więcej: Konwencja wyborcza Jacka Graczyka - relacja


anna Avatar
anna odpowiedział w temacie: #1 4 lata 11 miesiąc temu
Zgadzam się z Grzegorzem ; w pierwszych rzędach wszystko słyszałam wyraźnie i fajny zespół na koniec :) wystąpił.
grzegorz Avatar
grzegorz odpowiedział w temacie: #2 4 lata 11 miesiąc temu
Co do światła to się zgodzę - kiepsko, ale nagłośnienie z mojego miejsca (przedostatni rząd) było wyjątkowo dobrze słyszalne. Coś tam z początku pobuczało ale później było bardzo czytelnie... Także nie do końca się zgadzam z tą krytyką. Po prostu niektórym osobom to wszystko przeszkadza czasem nawet z takim nastawieniem przychodzą - czego tu się doczepić !

Tekst z oficjalnej  strony internetowej www.graczyk-ustka.pl/program/

Program

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele !

 

Obejmując za Państwa pozwoleniem Urząd Burmistrza Ustki, zamierzam skupić się na rozwiązaniu i uporządkowaniu następujących tematów istotnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego miasta.

Doprowadzić do zrealizowania niezbędnych  inwestycji takich jak:                                       .

 • wybudować obwodnicę łączącą ulicę Słupską z Darłowską
 •  zaktualizować opracowany w 2004r  harmonogram modernizacji ulic i przystąpić     do   jego konsekwentnej realizacji
 • zmodernizować port, zachowując funkcję rybacką i turystyczną – w tym budowa mariny
 • doprowadzić do pełnej realizacji opracowanego w 2003r projektu rewitalizacji starej części  miasta
 • doprowadzić do modernizacji ulicy Wczasowej wraz z budową obiektów hotelarskich zaplanowanych do realizacji wzdłuż tej ulicy
 • opracować nowy plan zagospodarowania terenów Uroczyska  z wykorzystaniem jego walorów turystycznych pod budowę obiektów wypoczynkowych na miarę  XXI wieku
 • wybudować ścieżki rowerowe, w tym do cmentarza oraz działek w Zimowisku, poprawić bezpieczeństwo poruszania się rowerem w  mieście
 • opracować plany zagospodarowania terenów po kolejowych oraz po stoczniowych w oparciu o szeroką konsultację z mieszkańcami
 • budowa parkingów
 • budowa nowego przedszkola po wschodniej stronie miasta
 • modernizacja i rozbudowa żłobka
 • budowa Centrum Kultury z pomieszczeniami dla Domu Kultury, Biblioteki oraz Uniwersytetu III Wieku
 • Podjąć działania w celu wyzwolenia inicjatyw obywatelskich, poprzez stworzenie mechanizmów wspierających aktywność gospodarczą, kulturalną zwłaszcza młodych mieszkańców  miasta

 

Stworzyć Urząd przyjazny mieszkańcom poprzez:

 • usprawnienie  przepływu informacji między mieszkańcami a urzędem, poprzez  lepsze wykorzystanie Internetu, sms-ów, osiedlowych punktów informacyjnych przywrócenie pełnych i rzetelnych konsultacji z mieszkańcami  na wszystkie tematy dotyczące miasta, a zwłaszcza planów zagospodarowania terenów i realizacji budżetu.
 • utworzenie  budżetów   obywatelskich   w   celu   usprawnienia    realizacji    lokalnych   inicjatyw mieszkańców.
 • ustalanie opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, odpady, czynsz w lokalach komunalnych na poziomie minimalnym, niezbędnym do właściwego funkcjonowania spółek miejskich, likwidacja istniejącego dzisiaj ukrytego opodatkowania mieszkańców.

 

Zdjęcie ze strony oficjalnej.

Czytaj więcej: Jacek Graczyk prezentuje program wyborczy

Włodzimierz Siudek - KWW Jacka Graczyka

 

Okręg wyborczy nr 1

 

Azaliowa, Chabrowa, Gabriela Narutowicza, Harcerska, Irysowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Kowalewskiego, Kwiatowa, Krokusowa, Liliowa, Makowa, Morska, Narcyzowa, Nowa, Różana, Rumiankowa, Storczykowa, Szafirkowa, Tulipanowa, Uroczysko, Wilcza, Wrzosowa, Zubrzyckiego, Żeglarzy.

 

 

Ustka wybory samorządowe 2014 

Oficjalna prezentacja ze strony www.graczyk-ustka.pl

 

Włodzimierz Siudek

Włodzimierz Siudek

ustczanin, 54 lata, żonaty oraz tata dwóch córek.

 

Przedsiębiorca. Absolwent pedagogiki Akademii Pomorskiej ( 2005r.) oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego ( 2008r.).

Życie moje i mojej rodziny związane było z Ustką od urodzenia. Uczęszczałem do Szkół Podstawowych nr 1 i 3, Zasadniczej Szkoły Budowy Okrętów, Technikum Rybołówstwa Morskiego w Darłowie. Pracowałem w Stoczni, Korabiu, Łososiu. Po stabilizacji sytuacji zawodowej w 2002 roku spróbowałem pracy samorządowej,  którą kontynuuje do dziś. Zyskiwałem doświadczenie jako radny i przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta, współpracując z ówczesnym burmistrzem Jackiem Graczykiem. Kolejną kadencję 2006-10 wypełniłem pracą radnego i będąc przedstawicielem Miasta w Euroregionie Bałtyk ( do dziś członek zarządu stowarzyszenia) .

Wtedy i w obecnej kadencji stałem się autorem największej ilości interpelacji w naszym samorządzie. W kadencji obecnej pełnię rolę wiceprzewodniczącego Rady Miasta, przewodniczącego Komisji Statutowej oraz Kapituły ds. Wyróżnień i Odznaczeń.

 

Najczęściej podejmowanymi tematami w interpelacjach była jakość komunikacji ze społeczeństwem Ustki oraz jawność życia publicznego. Podejmowałem również tematy bezpieczeństwa, rozwiązań komunikacyjnych i przestrzennych. Ostatnią interpelację ( 13 września 2014r.) poświęciłem  wyjaśnieniu okoliczności, które wpłynęły na lokalizację wieży radarowej oraz sporu wokół tego tematu.

Wielokrotnie występowałem lub przedstawiałem sprawy mieszkańców naszej wspólnoty, szczególnie w zakresie spraw mieszkaniowych. Część spraw nie cierpiących zwłoki załatwiałem telefonicznie, a o postępie sprawy informowałem zainteresowanego.

 

 Jako jeden z inicjatorów powstania Młodzieżowej Rady Miasta aktywnie uczestniczyłem w pracach młodzieży oraz dbałem by jej głos miał podstawy prawne i był uwzględniany w naszej społeczności. Dzięki tej inicjatywie, corocznie młodzi ludzie poznają podstawy demokracji, uczestniczą w niej poprzez akt wyborów i uczestnictwo w jej pracach.

 

Do września 2014 roku uczestniczyłem we wszystkich posiedzeniach Komisji i Rady Miasta, chyba że reprezentowałem miasto w Euroregionie Bałtyk.

Doświadczenie spotkań z wieloma ludźmi, służenie Im pracą, wiedzą i pomocą sprawia mi wiele radości oraz poczucia czynienia czegoś dla wspólnego dobra. Z pewnością wykorzystam te cechy w dalszej pracy radnego tak dla dobra naszej wspólnoty i jej mieszkańców.

 

Włodzimierz Siudek, radny miasta Ustka trzech kadencji,

Ustka jest moim miastem. Życzę, by było miejscem dla realizacji marzeń mieszkańców. Pragnę, by było dobrze zarządzane, stąd chcę wesprzeć program Jacka Graczyka. Wiem, że jako były burmistrz, przedsiębiorca ma wiedzę i doświadczenie, by Ustka ponownie stała się miastem, z którego zarządzania jestem dumny.

Cztery lata kadencji chcę w szczególności przeznaczyć na wsparcie wszelkich inicjatyw;

 

Miasto Ustka

 1. Przygotowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego terenów stoczni oraz portu. Wzruszenie MPZP Ustka Uroczysko celem uzyskania nowych terenów inwestycyjnych dla potrzeb turystycznych. Zagospodarowanie terenów pokolejowych.
 2. Wspieranie idei Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w celem realizacji wspólnych inwestycji samorządu z przedsiębiorcami.
 3. Zwiększenie znaczenia portu poprzez sukcesywną rozbudowę funkcji turystycznych i rybackich.
 4. Aktywne włączenie się w procesy pozyskiwania środków europejskich poprzez Euroregion Bałtyk.

 

Zachodnia Ustka

 1. Budowa południowej obwodnicy Ustki łączącej ul. Zubrzyckiego i Ogrodową
 2. Budowa ul. Darłowskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, ze ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż.
 3. Wykonanie wejść na plażę, w pierwszej kolejności z traktu pieszo-rowerowego Kościelniaka do morza.
 4. Przygotowanie infrastruktury pod Słupską Specjalną Strefę Ekonomiczną i skomunikowanie jej z ul. Darłowską i Zubrzyckiego.

 

Osiedle Kwiatowe i Zubrzyckiego

 1. Budowa ulic osiedla Kwiatowego zgodnie z harmonogramem oraz powrót do zasady 500.000zl rokrocznie na ten cel ( Makowa, Irysowa, Narcyzowa, Rumiankowa, Jaśminowa, Liliowa) oraz wykonanie chodników.
 2. Bezpieczna ul. Kwiatowa z chodnikiem po obu stronach.
 3. Eliminacja podtapiania osiedla Wilcza – Zubrzyckiego oraz Kwiatowego podczas opadów deszczu.
 4. Uczynienie naszych osiedli strefą spokoju i wypoczynku oraz promocja ich walorów turystycznych.

Dzięki dotychczasowej współpracy z Państwem udało się nam zrealizować wiele inicjatyw, również po zachodniej stronie miasta. Udzielony mi mandat radnego wykorzystam na realizację nowych celów i reprezentację Państwa w naszym samorządzie. Pragnę być Państwa przedstawicielem w kadencji 2014-2018r.

Proszę o uczestnictwo w wyborach 16 listopada oraz oddanie głosu na członków naszego Komitetu i Burmistrza Jacka Graczyka


Anonim Avatar
Anonim odpowiedział w temacie: #1 4 lata 11 miesiąc temu
Temu panu nie ma co dziękować. Niech już sobie idzie.
Anonim Avatar
Anonim odpowiedział w temacie: #2 4 lata 11 miesiąc temu
Pan który opanował do perfekcji "przyjmowanie do wiadomości".
Wygląda na to, że jest w tym specjalistą (czyt. niczego poza tym nie potrafi)
Anonim Avatar
Anonim odpowiedział w temacie: #3 4 lata 11 miesiąc temu
Prawnik radny Siudek ma głęboko wysiudane na tych którzy próbują go wysiudać

Juliusz Galant - KWW Jacka Graczyka

 

Okręg wyborczy nr 15

 

Ustka wybory samorządowe 2014 

Oficjalna prezentacja ze strony www.graczyk-ustka.pl

 

JULIUSZ GALANT

 

Nawiązując do treści mojej ulotki wyborczej, w której przedstawiam swoje hasło wyborcze – przywrócenie świetności usteckiemu żeglarstwu, pragnę zwrócić Państwa uwagę na główne powody utraty znaczenia Ustki na żeglarskiej mapie polskiego wybrzeża.

 

Najważniejszym z nich jest zanik mecenatu państwa oraz upadek Stoczni w Ustce, która była zakładem wspierającym pasjonatów tego sportu. Drugi powód to zaniedbania w dziedzinie infrastruktury portowej niezbędnej do uprawiania żeglarstwa. Mam tu na myśli przede wszystkim brak w Ustce mariny żeglarskiej z prawdziwego zdarzenia. Nie bez znaczenia jest także słabość żeglarskiego lobby, niezbyt skutecznie zabiegającego o konkretne wsparcie ze strony władz miejskich.

 

Fakty są takie, że nasz port to chyba ostatnie na polskim wybrzeżu miejsce, nieprzyjazne żeglarzom. Wielu uprawiających ten sport szerokim łukiem omija Ustkę a w wielu poważnych folderach o polskich portach nie znajdziesz wpisów, zachęcających żeglarzy do odwiedzenia naszego miasta.

Czas to zmienić. Gmina turystyczna niewykorzystująca swego położenia nad Bałtykiem to źle zarządzana gmina. Szukamy sposobów na przedłużenie sezonu turystycznego a turystyka żeglarska to właśnie jeden ze sposobów na ożywienie Ustki. Dowodem na słuszność tej tezy jest rozwój gospodarczy gmin mazurskich które postawiły na budowę przystani żeglarskich. Także  tętniące życiem, nowe przystanie na Zalewie Szczecińskim i na wschodnim wybrzeżu budzą w nas uzasadnioną zazdrość.

 

Ustka musi wykorzystać najbliższe sześć lat obfitości środków unijnych i poważnie zainwestować w infrastrukturę żeglarską . Ostatnie lata to tylko puste gadanie o nowoczesnych basenach portowych, nawet przyznane na ten cel, duże środki utracono z powodu zwykłego niedbalstwa.

 

Nasz kandydat na Burmistrza, kierując miastem w kadencji 2002-2006, dał dowody  skutecznego zarządzania i rozpoczął kilka dużych projektów inwestycyjnych. Jestem przekonany, że jest tą osobą która ostatecznie rozwiąże problem mariny. Będę wraz z kolegami z komitetu wspierał go w tym działaniu.

Żeglarstwo to moja życiowa pasja, ale interesują mnie także inne aspekty usteckiej rzeczywistości.

Choćby unormowanie wzajemnych relacji w stosunkach z sąsiednia gminą wiejską. Ustka z racji posiadanego statusu lokalnego  centrum miejskiego, dostarcza okolicznym mieszkańcom,  różnych usług, począwszy od handlowych, poprzez rozrywkowo kulturalne, a na zdrowotnych skończywszy.

Nawet kilkaset wiejskich dzieci uczęszcza do naszych szkół a w klubie sportowym Jantar szkoli się kilkudziesięciu juniorów z terenu gminy. Wszystko to kosztuje miasto ogromne pieniądze, a udział gminy w tych dodatkowych kosztach, jest niestety symboliczny. Należałoby się przyjrzeć bliżej tym rozliczeniom finansowym, gdyż niezrozumiałym dla mnie jest fakt dofinansowywania bogatej gminy wiejskiej przez biorącą janosikowe Ustkę.

Z innych spraw które chciałbym poruszać na forum Rady to problemy z parkowaniem w mieście.

Szczególnie latem sytuacja jest kuriozalna, na terenach strefy płatnego parkowania całe ulice puste a w pozostałej części miasta np.ul.Kopernika zatłoczona do granic możliwości. Uważam, że czas najwyższy zorganizować strategiczne parkingi na terenach po-kolejowych i dowozić letników nad morze tanią i ekologiczną komunikacją zbiorową.

 

Popieram program wyborczy naszego kandydata na burmistrza, Jacka Graczyka i proszę o Wasze głosy w wyborach samorządowych 16.11.2014r